Źródła Nysy Kłodziej

Źródła Nysy Kłodzkiej znajdują się w pobliżu Trójmorskiego Wierchu w Masywie Śnieżnika, zaś sama rzeka ma długość około 182 kilometrów. Zapraszamy.

W sobotę 28 września pod kierunkiem kierownika wyprawy Jurka Kiełba – 36 osobowa grupa górskich turystów wyruszyła na wycieczkę do źródeł Nysy Kłodzkiej. Po dojechaniu autokaru na parking w Jodłowie rozpoczęła się wędrówka przez Puchacza na Trójmorski Wierch. Na szczycie, który jest zlewiskiem trzech mórz (Bałtyckiego, Północnego i Czarnego) doszło do sympatycznego spotkania z czeskimi turystami, którzy świętowali dzień św. Wacława – patrona Czech.

Źródła Nysy Kłodzkiej - Trytonki na Trójmorskim Wierchu
Źródła Nysy Kłodzkiej – Trytonki na Trójmorskim Wierchu

Po zejściu ze szczytu grupa udała się do jednego ze źródeł Nysy Kłodzkiej (oficjalnie uznawanego i odpowiednio oznakowanego tablicami). Każdy mógł wykonać sobie fotografię i napić się wody.

Źródła Nysy Kłodzkiej - Trytonki przy Źródłach Nysy Kłodzkiej
Źródła Nysy Kłodzkiej – Trytonki przy Źródłach Nysy Kłodzkiej

Po dotarciu do autokaru odbyło się uroczyste wręczenie odznak GOT. Małą srebrną otrzymali Kinga Topolnicka i Jurek Strzelczyk. Małą brązową otrzymali: Anna Hasiak, Barbara Topolnicka, Marta Stelmach, Sylwek Misiarz i Grzegorz Wąsowicz. Odznaki zostały wręczone przez Ewę Bułkę i Katarzynę Kłakowicz. Następnie udaliśmy się do Międzylesia, gdzie pod opieką przewodnika odbyło się zwiedzanie zamku. Po godzinnej wycieczce przez zamkowe pomieszczenia uczestnicy udali się na zasłużony obiad w zamkowej restauracji.

Źródła Nysy Kłodzkiej - Międzylesie
Źródła Nysy Kłodzkiej – Międzylesie
Źródła Nysy Kłodzkiej - Zamek w Międzylesiu
Źródła Nysy Kłodzkiej – Zamek w Międzylesiu

Podczas wycieczki był przeprowadzony konkurs krajoznawczy. W wyniku zaciętej rywalizacji miejsca na podium zajęli: I miejsce: Jerzy Strzelczyk, II miejsce Sylwester Misiarz a III miejsce Kinga Topolnicka.

Tradycyjnie również podczas przejazdu odbyło się losowanie nagród. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający pobyt u źródeł Nysy Kłodzkiej. Wielką radością dla kierownika wycieczki Jurka Kiełba był fakt, że nikt z uczestników nie był wcześnie u źródeł Nysy Kłodzkiej.

Galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...