Oddziałowa Komisja Turystyki Kolarskiej

Oddziałowa Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK, działająca przy Oddziale PTTK Tryton w Nysie, powołana została 28 lutego 2019 roku za sprawą uchwały Zarządu Oddziału. Nim Zarząd podjął uchwałę, wcześniej odbyło się spotkanie aktywu kolarskiego naszego Oddziału, który wystąpił do Zarządu z prośbą o powołanie Komisji, która to zajmie się rozwojem turystyki kolarskiej wśród członków PTTK Tryton w Nysie.

W skład komisji wchodzą Przodownicy Turystyki Kolarskiej PTTK oraz miłośnicy turystyki kolarskiej (tzw. aktyw kolarski) z naszego oddziału:

 1. Przewodniczący – Adrian Kołodziej
 2. Wiceprzewodniczący – Jerzy Strzelczyk
 3. Sekretarz – Kinga Topolnicka
 4. Cezary Topolnicki – członek
 5. Zbigniew Czyszczoń – członek
 6. Tomasz Drozdowski – członek
 7. Ewa Bułka – członek
 8. Marcin Nowak – członek
 9. Marek Więckiewicz – członek
 10. Marzena Baron – członek

Oddziałowa Komisja Turystyki Kolarskiej jest społecznym fachowym organem działalności Zarządu Oddziału. Komisja realizuje zadania PTTK, uchwały zjazdu oraz zarządu oddziału w zakresie turystyki kolarskiej oraz prace inicjowane przez Komisję Turystyki Kolarskiej ZG PTTK. Zadaniem komisji jest podejmowanie prac organizatorskich oraz prowadzenie akcji popularyzujących turystykę kolarską na terenie oddziału poprzez organizowanie wycieczek, rajdów oraz promocję aktywnego trybu życia.

KONKURS NAJAKTYWNIEJSZY TURYSTA KOLARZ

Komisja od początku swego istnienia podjęła się organizowania akcji popularyzujących turystykę kolarską. W tym celu na jednym z pierwszych posiedzeń podjęto uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu na najaktywniejszego turystę kolarza Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Celem konkursu jest: zachęcenie członków Oddziału do uczestniczenia w organizowanych Oddział wycieczkach i imprezach kolarskich, popularyzacja zdobywania odznak turystyczno-krajoznawczych oraz promocja uprawiania turystyki kolarskiej.

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja konkursu, a najaktywniejszych turystów poznaliśmy w listopadzie wspomnianego już roku. Relację z tego wydarzenia można przeczytać klikając tutaj. W trakcie trwania pierwszej edycji konkursu nasunęły się nam pomysły na udoskonalenie regulaminu. Na jednym z ostatnich posiedzeń w 2019 roku podjęto kolejną uchwałę w sprawie wprowadzenia nowego regulaminu. Teraz konkurs trwać będzie przez cały rok, a nowa punktacja ma spowodować, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta. Zachęcamy do udziału!

Regulamin konkursukliknij tutaj

Zestawienie wycieczekkliknij tutaj

TERENOWY REFERAT WERYFIKACYJNY ODZNAK TURYSTYKI KOLARSKIEJ:

Przy komisji działa Terenowy Referat Weryfikacyjny Odznak Turystyki Kolarskiej w którym zweryfikować można następujące stopnie Kolarskiej Odznaki Turystycznej: mały brązowy, mały srebrny oraz mały złoty. Referat działa w składzie następującym:

 1. Przewodniczący – Jerzy Strzelczyk
 2. Wiceprzewodniczący – Adrian Kołodziej
 3. Sekretarz – Marcin Nowak

ODZNAKI TURYSTYKI KOLARSKIEJ

Polecamy zdobywać odznaki turystyki kolarskiej ustanowione przez Komisję Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK. Regulaminy poniżej:

 1. Kolarska Odznaka Turystyczna – regulamin kliknij tutaj.
 2. Kolarska Odznaka Pielgrzymia – regulamin kliknij tutaj.
 3. Rajd Kolarski „Szlakami zamków w Polsce” – regulamin kliknij tutaj.
 4. Odznaka „Rajd kolarski PTTK dookoła Polski” – regulamin kliknij tutaj.
 5. Odznaka Rajdu Kolarskiego „Szlak Wielkiej Wojny 1409-1411” – regulamin kliknij tutaj.
 6. Ogólnopolska Kolarska Odznaka PTTK – Wiślana Trasa Rowerowa – regulamin kliknij tutaj.
 7. Odznaka UECT – regulamin kliknij tutaj.

Ponadto polecamy wszystkim miłośnikom turystyki kolarskiej zdobywanie odznaki – RAJD DOOKOŁA OPOLSZCZYZNY – regulamin kliknij tutaj.