Zjazd wyborczy PTTK Tryton

1 lipca 2022 roku odbył się Zjazd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Tryton w Nysie.

Do zjazdu szykowaliśmy się dłuższy czas, przed nami była niezliczona ilość formalności oraz pracy organizacyjnej.

Zjazd odbył się w budynku WSTH Nysa przy ul. Poznańskiej 1 (nasza siedziba), a wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło się o godzinie 17.15, w drugim przewidywanym terminie. Zjazd otworzył prezes oddziału Marcin Nowak, który przywitał zaproszonych gości oraz członków naszego oddziału. W tym dniu przybyli do nas: Lucjusz Bilik – członek Zarządu Głównego w Warszawie i prezes Oddziału Regionalnego PTTK Śląska Opolskiego w Opolu, Krzysztof Kaszuba – prezes Oddziału PTTK Ziemi Kłodzkiej oraz wiceprezes Piotr Wojnarowski, Jerzy Piasecki – prezes Oddziału PTTK Ząbkowice Śląskie, oraz przedstawiciele naszych partnerów m.in. Jednostka OSP Przełęk, którą reprezentowali druhowie Marek Pawlik oraz Marek Sieniawski; WSTH Nysa – uczelnię reprezentowała Katarzyna Nowak.

Kolejnym punktem obrad było wręczenie wyróżnień i podziękowań za pracę na rzecz oddziału. Prezes naszego oddziału Marcin Nowak wręczył wszystkim członkom zarządu i komisji rewizyjnej piękne podziękowania za pracę w „I historycznej już kadencji oddziału”. Naszym partnerom wręczyliśmy podziękowania za współpracę, a Lucjusz Bilik jako przedstawiciel Zarządu Głównego w Warszawie wręczył naszym członkom dyplomy ZG, brązowe honorowe odznaki PTTK oraz odznaczenia za pracę z młodzieżą. Następnym punktem był wybór prezydium Zjazdu, w skład którego weszli Adrian Kołodziej i Katarzyna Kłakowicz. Dokonano wyboru członków do komisji, które tego dnia miały pracować podczas zjazdu, podsumowano wydarzenia minionej kadencji oraz pracy zarządu w multimedialnej odsłonie, odczytano sprawozdania, przedstawiono projekty uchwał i wniosków, udzielono absolutorium poszczególnym członkom zarządu. Podjęto decyzję, że do Zarządu członkowie wybiorą 7 osób, do komisji rewizyjnej 3 osoby oraz 3 delegatów na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK Województwa Opolskiego.

Rozpoczęła się procedura wyboru nowego zarządu. W głosowaniu tajnym członkowie wrzucali karty do głosowania do urny, a następnie Komisja Skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. Zarówno Zarząd, jak i Komisja Rewizyjna ukonstytuowały swoje władze, które przedstawiają się następująco:

Zarząd Oddziału:

  1. Marcin Nowak – Prezes Oddziału
  2. Adrian Kołodziej – Wiceprezes ds. Organizacyjnych
  3. Krzysztof Herman – Wiceprezes ds. Programowych
  4. Katarzyna Kłakowicz – Sekretarz Oddziału
  5. Marek Więckiewicz – Skarbnik Oddziału
  6. Zbigniew Czyszczoń – Członek Zarządu
  7. Łukasz Jasek – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:

  1. Jerzy Strzelczyk – Przewodniczący Komisji
  2. Łukasz Łacny – Sekretarz Komisji
  3. Ewa Bułka – Członek Komisji

Na Regionalną Konferencję we wrześniu do Opola jako nasi delegaci pojadą:

Adrian Kołodziej, Jerzy Strzelczyk i Marcin Nowak.

Przemawia Prezes ORSO Lucjusz Bilik, obok Prezes PTTK Tryton Nysa Marcin Nowak
Przemawia Prezes ORSO Lucjusz Bilik, obok Prezes PTTK Tryton Nysa Marcin Nowak
Uczestnicy Zjazdu.
Uczestnicy Zjazdu.

Po wyczerpaniu porządku obrad przewodniczący zamknął obrady. Była jeszcze okazja do wspólnych rozmów i podsumowań. Nasi członkowie przygotowali i upiekli pyszne ciasta, przynieśli słodycze i było można miło spędzić czas przy kawie.

Reasumując mamy nowe władze oddziału. Nastąpiło kilka przetasowań na stanowiskach. W składzie witamy nowe twarze: Łukasza Jaska w Zarządzie (który pracował już w Zarządzie Miejskiego Koła PRTTK Tryton) oraz Łukasza Łacnego w Komisji Rewizyjnej. Jednocześnie za ciężką i długą pracę dziękujemy Jerzemu Kiełbowi i Jarosławowi Srębaczowi.

Galeria zdjęć z wyborów na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...