Wycieczka do AKWY

Dnia 5 sierpnia 2021 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach krajoznawczych czwartków pn. „Czysta woda. Zdrowa woda”.

Krajoznawcze czwartki z Oddziałem PTTK Tryton w Nysie na stałe weszły w kalendarz imprez turystycznych. Po bardzo udanej wizycie w spółce gminnej EKOM, nasi uczestnicy wybrali się na zwiedzanie miejskiej spółki AKWA.

Zainteresowanie wyjazdem było bardzo duże, dlatego też na zbiórkę po uczestników w Bastionie św. Jadwigi podjechał autobus MZK. Czas jazdy autobusu, który zawiózł nas do stacji uzdatniania wody w Siestrzechowicach upłynął w przyjaznej i radosnej atmosferze. Wśród członków wycieczki można było wyczuć podekscytowanie. Na miejscu przywitali nas pracownicy stacji, a ogromną wiedzą na temat uzdatniania i procesu produkcji wody wykazał się pan Józef Sadłowski.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję szczegółowo poznać cały mechanizm produkcji czystej wody, której źródłem zaopatrzenia jest rzeka Biała Głuchołaska. W nowoczesnej stacji uzdatniania wody krok po kroku przeszliśmy przez system produkcyjny, poznając mnóstwo ciekawostek i tajemnic zakładu. Po zwiedzaniu wszyscy uznaliśmy, że woda w nyskich kranach jest jak najbardziej zdatna do picia, gdyż mamy bardzo dobrą i miękką wodę. Wodociąg NYSA zaopatruje w wodę: miasto Nysa, wioski: Biała Nyska, Podkamień, Przełęk, Siestrzechowice, Koperniki, Morów, Iława, Jędrzychów, Konradowa, Wyszków Śl., Kubice, część Niwnicy, Złotogłowice, Regulice, Rusocin, Hanuszów. W sytuacjach awaryjnych wodociąg jest wspomagany przez pobór wody ze studni głębinowych.

Na zakończenie wycieczki pracownicy firmy AKWA przygotowali poczęstunek w formie pysznych kiełbasek z grilla. Nasz oddziałowy kucharz, stwierdził, że pan Piotr Kowalczyk z ekipą spisali się na medal. Jarosław Srębacz i Marcin Nowak podziękowali pracownikom wręczając piękne podziękowanie.

Jarek Srębacz z Panem Józefem Sadłowskim.
Jarek Srębacz z Panem Józefem Sadłowskim.

Składamy serdeczne podziękowania pani prezes spółki „AKWA – Wodociągi i Kanalizacja w Nysie” Edycie Peikert oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w obsługę wycieczki.

Galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...