Warsztaty pierwszej pomocy

Warsztaty pierwszej pomocy „Pierwsza pomoc w górach” po raz pierwszy zorganizował Oddział PTTK Tryton w Nysie. Poniżej szczegóły.

W dniu 23 lutego br. w gościnnych progach WSTH w Nysie przy ul. Poznańskiej 1 odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy pn.” Pierwsza pomoc w górach” zorganizowane przez Zarząd Oddziału PTTK „Tryton” w Nysie.

Na początku warsztatów zostały wręczone odznaki GOT w stopniu popularnym oraz pamiątkowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości kol. Annie Hasiak i kol. Iwonie Kopcisz. Odznaki zostały wręczone przez Katarzynę Kłakowicz – członka Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału oraz Jerzego Kiełba – członka Zarządu.

Tematyka zajęć obejmowała m.in.:

– aplikację „Na Ratunek”, telefony alarmowe w górach,

– sprawdzanie stanu przytomności i oddechu,

– najczęściej spotykane urazy w górach (omdlenia, padaczka, złamania, krwotoki, hipotermia, choroba wysokościowa),

– wyposażenie apteczki turysty górskiego,

– wykonywanie pozycji bezpiecznej,

– resuscytację krążeniowo-oddechową (ćwiczenia praktyczne na fantomie).

Warsztaty pierwszej pomocy.

Warsztaty pierwszej pomocy.

Na uwagę zasługuje wyjątkowa aktywność uczestników podczas ćwiczeń praktycznych. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów. Warsztaty zakończono wspólną fotografią a brawami podziękowano Ani Szymanowskiej za pyszne domowe ciasto.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności nie będą nigdy potrzebne na turystycznych szlakach. Inicjatorem i prowadzącym warsztaty był Jerzy Kiełb. Szersza galeria zdjęć z tego wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Warsztaty pierwszej pomocy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...