Rejviz – Trytonki na biegówkach

Rejviz to niewielka miejscowość położona na terenie Czech, zimą słynąca z licznych tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

W ubiegłą niedzielę Oddział PTTK Tryton w Nysie zorganizował po raz pierwszy wycieczkę na narty biegowe. Pomysł zaproponowany na zarządzie przez kol. Zbyszka, bardzo przypadł do gustu naszym członkom, bowiem tuż po ogłoszeniu zapisów lista wypełniła się bardzo szybko.

Ze względu na fakt iż wyjazd na biegówki był organizowany po raz pierwszy, zarząd podjął decyzję aby wybrać się do niewielkiej miejscowości Rejviz, która słynie z licznych tras narciarskich, a słynna polana uznawana jest za idealne miejsce do nauki biegania na nartach.

Tradycyjnie już na wycieczkę wyruszyliśmy z parkingu przy ulicy Kolejowej w Nysie. Plan zakładał wyjazd o godzinie 8:00, aby po godzinie dotrzeć do Rejviz i tam rozpocząć czterogodzinną naukę z instruktorami. Po drodze mnóstwo ciekawostek o mijanych atrakcjach przedstawili koledzy Marek i Adrian.

Po dotarciu na miejsce część grupy wybrała się bezpośrednio na trasy, a liczna grupa wybrała się wypożyczyć biegówki, po czym spotkaliśmy się razem z naszymi instruktorami kolegami Anatolem i Zbyszkiem, którzy przez blisko 40 minut udzielali porad początkującym biegaczom.

Rejviz - uczymy się biegać na nartach.

Rejviz - uczymy się biegać na nartach.

W trakcie instruktarzu wszyscy nauczyli się w jaki sposób poruszać się na nartach biegowych, jak wygląda technika i jakie są sposoby biegania. Cenna była także nauka podnoszenia się po upadkach.

Gdy wszyscy już zostali przeszkoleni z zakresu biegania, zwartą grupą wyruszyliśmy na słynną polanę aby sprawdzić się w tej dziedzinie sportu. Szybko okazało się, że wszyscy połknęli bakcyla i przez ponad 3 godziny można było podziwiać licznych Trytonków na polanie doskonalących swoją technikę biegania.

A, że pogoda również dopisała i narty biegowe okazały się fantastyczną dziedziną sportu, wycieczkę można zaliczyć do udanych. Po ponad trzech godzinach wszyscy udaliśmy się na zasłużony posiłek w jednej z lokalnych restauracji. Natomiast po przerwie przed restauracją wręczyliśmy uroczyście nowym Trtyonkom legitymacje, a także wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Rejviz - Trytonki na biegówkach.

Rejviz - Trytonki na biegówkach.

Rejviz - Trytonki na biegówkach.

Rejviz - wspólne zdjęcie.

Wycieczka na narty na długo pozostanie w naszej pamięci i wiemy dziś, że na pewno zorganizujemy jeszcze nie jeden wyjazd na biegówki. W ciągu dnia pracowali dla nas koledzy: Anatol, Marek, Zbyszek i Adrian. Natomiast fotorelację przygotował: Adrian Kołodziej.

Pełna galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...