Trytonki pomagają

Trytonki pomagają! To hasło akcji, która została zorganizowana przez członków Oddziału PTTK Tryton w Nysie w związku z stanem epidemii w naszym kraju.

We wtorek 28 kwietnia 2020 r. członkowie Oddziału „PTTK TRYTON” w Nysie przekazali rzeczy w formie darowizny szpitalom w naszym regionie, jednocześnie kończąc akcję pod nazwą „#trytonkipomagają”.  Zryw członków i przyjaciół Oddziału „PTTK TRYTON” w Nysie okazał się wielkim sukcesem. Powyższa akcja została zorganizowana z potrzeby serca i niesienia pomocy ludziom, którzy jej najbardziej potrzebują w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Inspiracją dla pomysłodawców akcji była postawa naszej koleżanki  z oddziału PTTK w Nysie Ani Hasiak, która pomagała ludziom już wcześniej, poświęcając swój cenny czas. Ania uszyła kilkaset pięknych bawełnianych maseczek, które trafiały bezpłatnie do naszych członków i znajomych. Wielkie poświęcenie naszej koleżanki nie przeszło bez echa, ponieważ zebrała się grupa ludzi z naszego oddziału, którzy postanowili akcję wesprzeć i rozbudować. Pomysł został przekazany do prezesa oddziału Marcina Nowaka, który po konsultacji z Zarządem Oddziału 21 kwietnia oficjalnie ogłosił akcję.

Przez tydzień trwania akcji darczyńcy dostarczyli ogromną ilość produktów, które są niezbędne do funkcjonowania każdego z nas. Bardzo nas cieszyło, kiedy to nasze garaże i magazyny wypełniały się produktami. Po spakowaniu wszystkich rzeczy w trasę wyruszyły transporty z darami do szpitali w Głuchołazach oraz w Nysie. Nasze szpitale otrzymały  m.in.: wodę mineralną, soki owocowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki higieniczne i nawilżane, mydło w płynie, środki higieny osobistej, produkty spożywcze oraz maseczki uszyte przez Anię.

Akcja pokazała, że potrafimy otworzyć nasze serca na potrzeby drugiego człowieka i ile pokładów dobra tkwi w ludziach, którzy nas otaczają. Umiemy razem działać, razem odpoczywać i najważniejsze, że jesteśmy jedną wielką „Trytonkową” rodziną. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych darczyńców, często anonimowych ludzi, mieszkańców Nysy i wielu innych miast, członków oddziału PTTK, sympatyków i przyjaciół. W imieniu Zarządu oraz całej ekipy PTTK NYSA z całego serca WAM Dziękujemy!!

Akcja była koordynowana przez Łukasza Jaska, zaś nad całością w imieniu Zarządu Oddziału PTTK TRYTON w Nysie czuwał w-ce prezes Jarosław Srębacz. Wielką pracę przy organizacji tej inicjatywy, pakowaniu rzeczy i ich dystrybucji wykonali Ania Hasiak, Kasia Kłakowicz, Danuta Harędzińska, Łukasz Łacny, Marek Gełgut, Marta Stelmach, Sylwek Misiarz, Jerzy Gadawski , Jarosław Srębacz, Marek Więckiewicz i Marcin Nowak.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Trytonki pomagają

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...