Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe za nami! W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy tego typu spotkanie. Zachęcamy do przeczytania relacji z spotkania.

Nadchodzi piękny czas świąt Bożonarodzeniowych, czas, który spędzimy wszyscy z najbliższymi przy wspólnym stole oraz przy wspólnym śpiewaniu kolęd, jest to czas na przebaczanie i czas pełen wiary w lepsze jutro.

W związku z okresem świątecznym Oddział PTTK Tryton w Nysie zorganizował dla swoich członków spotkanie opłatkowe. A w gościnne progi przyjęli nas nasi przyjaciele z Diecezjalnego Domu Formacyjnego, gdzie przy suto zastawionym stole mieliśmy czas na wspólną modlitwę, rozmowę oraz śpiew.

Naszą wigilię rozpoczęliśmy od modlitwy, którą poprowadziła Daria Kołodziej – pracownik biura DDF Nysa. Następnie wszystkich powitał prezes oddziału Marcin Nowak przy okazji składając życzenia świąteczne i noworoczne. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego w tym roku kol. Józefa Tracz. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy pyszne dania, które pojawiły się na stole wigilijnym.

Spotkanie opłatkowe - zaczynamy modlitwą
Spotkanie opłatkowe – zaczynamy modlitwą
Spotkanie opłatkowe - zaczynamy modlitwą
Spotkanie opłatkowe – zaczynamy modlitwą

Podczas spotkania opłatkowego odwiedził nas Dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie ks. Piotr Burczyk, który złożył wszystkim uczestnikom najwspanialsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z nawiązaniem do działalności turystycznej, którą sam w młodzieńczych latach ukochał 🙂

Spotkanie opłatkowe - wizyta ks. Piotra
Spotkanie opłatkowe – wizyta ks. Piotra

W trakcie spotkania był również czas na kolędowanie. Daria i Adrian Kołodziejowe zadbali o to, aby umilić czas na wspólnym śpiewaniu, które rozpoczęło się od małego drużynowego konkursu śpiewania kolęd w formie karaoke. Trzyosobowe zespoły śpiewały wybrane kolędy, a wygrały bezapelacyjnie nasze dziewczyny w składzie: Katarzyna Kłakowicz, Ewa Bułka i Jadwiga Rytko-Herman. Zwycięski zespół otrzymał w nagrodę miody z Miodolandii czyli Punktu Informacji Camino w Nysie. Po konkursie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Cicha Noc”, po zaśpiewaniu której każdy otrzymał na pamiątkę nową publikację o Nyskiej drodze św. Jakuba.

Spotkanie opłatkowe - konkurs kolęd
Spotkanie opłatkowe – konkurs kolęd

Później nastał czas dalszego wspólnego kolędowania, a na koniec Adrian zaproponował, aby każdy podzielił się swoimi wspomnieniami z wycieczek Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Za najlepsze historie wręczone zostały statuetki św. Jakuba. Był to piękny wieczór, który przygotowali dla nas Daria i Adrian. Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Spotkanie opłatkowe - miły czas
Spotkanie opłatkowe – miły czas

Życzymy wszystkim wspaniałych świąt, smacznych potraw, zdrowia, szczęścia, wspólnej turystycznej przygody i wielu wspaniałych wypraw w nowym nadchodzącym już 2020 r.

Bądźcie Państwo z nami

Zarząd Oddziału PTTK Tryton w Nysie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...