Spotkanie opłatkowe

Z wielkim przytupem zakończyliśmy sezon turystyczny. W czwartek 14 grudnia w kawiarence Bazyliki Mniejszej we wspaniałej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i zakończyliśmy oficjalnie sezon turystyczny 2023.

Do organizacji tradycyjnego opłatka powołany został komitet organizacyjny w składzie: Łukasz Jasek, Adrian Kołodziej, Marek Więckiewicz, Adriana Zalewska-Wąsowicz, Anna Adamów-Kopcisz, Elżbieta Borzykowska, Ewa Bułka, Ewa Sieniawska, Katarzyna Kłakowicz, Paulina Majda, Ewa Żelwetro, Krystyna Kostuś, Jadwiga Dębska, Janusz Pietrek, Robert Wereszyński, Bogusław Majda.

Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże i w czwartek kawiarenka wypełniła się po brzegi naszymi członkami. Klimat miejsca był wspaniały, nasze drogie panie i nasz kucharz oddziałowy przygotowali wspaniałe jedzonko, nie brakowało barszczu z uszkami, pierożków, ryb, ciast, sałatek. Każdy otrzymał w prezencie pierniczki i kartkę z życzeniami.

Spotkanie rozpoczął wiceprezes oddziału Adrian Kołodziej, który w tym dniu był konferansjerem. Po przywitaniu wszystkich uczestników głos został oddany proboszczowi parafii św. Jakuba i Agnieszki Zbigniewowi Cieśli, który wraz z wikariuszami Denisem Gachem i Dariuszem Domereckim powitał wszystkich i złożył obecnym piękne świąteczne życzenia. Następnie prezes oddziału Marcin Nowak symbolicznie podzielił się opłatkiem z księdzem proboszczem i rozpoczęliśmy spotkanie opłatkowe. W cudownej atmosferze prowadziliśmy rozmowy i dzieliliśmy się opłatkiem, a nasza ekipa podała pyszne wigilijne dania.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie naszej działalności w formie prezentacji przedstawionej przez prezesa oddziału. Dowiedzieliśmy się o tym jak funkcjonuje oddział, jakie stoją przed nami wyzwania, jak zarząd planuje dalsze działania i jak wypadamy na tle innych oddziałów w kraju.

Dotarliśmy również do wyczekiwanego punktu, jakim było multimedialne podsumowanie roku przygotowane przez Adriana Kołodzieja. To był cudowny rekordowy rok, w którym zorganizowaliśmy ponad 40 wydarzeń!

Piękne zdjęcia w oprawie muzycznej, w formie prezentacji nie raz doprowadziły nas do śmiechu, ale i do łez wzruszenia. Oglądało się to wybornie, a do nas wszystkich dotarło jak dużo wspaniałych rzeczy osiągnęliśmy jako grupa w tym mijającym roku.

Po chwili oglądaliśmy kolejną prezentację. Tym razem zainaugurowany został kalendarz wydarzeń turystycznych na rok 2024. Aplauz na sali spowodował, że wiemy, iż następny rok będzie równie piękny i obfity w wydarzenia w naszym oddziale PTTK.

Program tego dnia był jednak napięty, a my przechodzimy do kolejnego punktu. Nadszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu na „Turystę Roku 2023 w PTTK Nysa”.

Do naszego oddziału napłynęły wspaniałe prace albumowe, które przygotowali nasi członkowie zwiedzając świat. Ten punkt programu prowadził Łukasz Jasek.

I tak oto ex aequo IV miejsce przyznane zostało Krystynie Kostuś i Elżbiecie Borzykowskiej, III miejsce zajęła Marzena Andruchowicz, II miejsce przyznano Adrianie Zalewskiej-Wąsowicz, a bezkonkurencyjny był zdobywając ponad 4000 punktów Adam Dudkiewicz, który został zwycięzcą konkursu. Laureaci otrzymali pamiątkowe certyfikaty i wspaniałe statuetki.

W kolejnym punkcie przywitaliśmy w naszym gronie nowych członków, wręczając legitymacje PTTK. W tym dniu dołączyły do nas Elżbieta Muszyńska i Anna Więckiewicz.

Ważnym elementem spotkania opłatkowego było wręczenie podziękowań naszym aktywnym członkom, komitetowi organizacyjnemu spotkania opłatkowego oraz partnerom, dzięki którym w tym roku udało się tak dużo zorganizować.

Po oficjalnej części przyszedł już czas na kolędy, piękny świąteczny klimat i wspaniałą rodzinną atmosferę w naszym oddziale. Janusz Pietrek przygotował śpiewniki kolęd, a nasza kapela oddziałowa grała i śpiewała do samego końca wydarzenia. Było po prostu wspaniale!!!

Co powiedzieć, co napisać, jak się z Państwem podzielić wrażeniami i życzeniami?

Jako Zarząd Oddziału dziękujemy za ten cudowny czas, dziękujemy, że jesteście, dziękujemy, że pokazujecie jak wielką rodziną turystyczną jesteśmy w naszym regionie i życzymy wspaniałych rodzinnych świąt i cudownego turystycznego Nowego roku 2024.

Bądźmy razem w tej naszej wspólnej organizacji jaką jest PTTK Tryton Nysa.

Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Spotkanie opłatkowe 2023
Spotkanie opłatkowe 2023
Spotkanie opłatkowe 2023
Spotkanie opłatkowe 2023
Spotkanie opłatkowe 2023
Spotkanie opłatkowe 2023

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...