Rodzinny Rajd Rowerowy Pakosławice

Rodzinny Rajd Rowerowy Pakosławice odbył się w niedzielę 23 czerwca, była to już 7 edycja tej imprezy, w tym roku udział wzięli członkowie PTTK Tryton.

To była już 9. edycja jednego z największych rajdów rowerowych na Ziemi Nyskiej. Jak co roku organizatorem wydarzenia była Gmina Pakosławice, a w tym roku Oddział PTTK Tryton w Nysie został jednym z współorganizatorów tego wydarzenia.

Tegoroczna trasa rajdu zaplanowana została na dystans 15 km i wieść miała z Frączkowa przez Reńską Wieś i Pakosławice do Prusinowic, a dalej przez Złotogłowice i Hanuszów do Strobic. W tym roku udział w rajdzie wzięli członkowie i sympatycy naszego Oddziału, w tym przedstawiciele Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej.

Tzw. ekipa nyska na start wybrała Plac Paderewskiego w Nysie. To właśnie stamtąd grupka kolarzy wyruszyła o godzinie 13:30 w kierunku Frączkowa, gdzie na boisku przy przedszkolu zaplanowano start rajdu. Po dotarciu na miejsce każdy otrzymał tzw. pakiet startowy (okolicznościowy buton oraz talon na posiłek). Na starcie czekała już grupa ok. 200 kolarzy oraz strażacy ochotnicy z Jednostek OSP Gminy Pakosławice.

Trytonkowa ekipa
Trytonkowa ekipa
Nasza ekipa na starcie rajdu
Nasza ekipa na starcie rajdu

Punktualnie o godzinie 15:00 Przewodniczący Rady Miejskiej w Pakosławicach – Grzegorz Mazurkiewicz rozpoczął rajd i kolarze wyruszyli na trasę. Droga została zabezpieczona przez jednostki OSP, także kolarze mogli czuć się bezpiecznie i spokojnie jechać w stronę Prusinowic gdzie zaplanowano pierwszy postój.

Po dotarciu na plac rekreacyjny przy remizie OSP Prusinowice, organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych, a także konkurs wiedzy z zakresu bezpiecznej jazdy na rowerze. Również strażacy z Prusinowic przygotowali niespodziankę – pokaz używania defibrylatora AED. Każdy kto dotarł na plac otrzymał również butelkę wody.

Pokaz użycia AED
Pokaz użycia AED

Po krótkiej przerwie kolarze udali się w dalszą drogę. Kolumna z Prusinowic wyruszyła na teren Gminy Nysa i przez Złotogłowice oraz Hanuszów przejechała do Strobic. Tam już na wszystkich na placu rekreacyjnym czekała meta rajdu.

Na uczestników rajdu czekał poczęstunek w postaci kiełbas oraz ufundowanych przez Oddział PTTK Tryton w Nysie pajd chleba ze smalcem i ogórkiem (oczywiście od niezawodnej Pani Marysi z Wialmowic). Gdy wszyscy się już najedli Pan Henryk Szczotka – prowadzący imprezę, rozpoczął losowanie nagród. Nagrodą główną w losowaniu był – rower, a nagrodą przewodniczącego rady – rolki. Ponadto do wylosowania były inne gadżety m.in. kamizelki odblaskowe.

To nie był jednak koniec atrakcji, na każdego uczestnika oprócz jedzenia czekała również kawa lub herbata bądź woda, a także solidna porcja materiałów turystycznych przekazanych m.in. przez Oddział PTTK Tryton w Nysie (materiały promocyjne Gminy Nysa pozyskane z Urzędu Miejskiego w Nysie).

Na koniec nasi przedstawiciele zrobili sobie kilka pamiątkowych fotek z organizatorami rajdu po czym wyruszyli przez Hanuszów i Regulice w drogę powrotną do Nysy.

Nasza ekipa na mecie rajdu
Nasza ekipa na mecie rajdu
Trytonki z sekretarzem gminy i przewodniczącym rady
Trytonki z sekretarzem gminy i przewodniczącym rady

Dziękujemy za możliwość udziału w tej imprezie. Liczymy na dalszą, owocną współpracę przy kolejnych imprezach. Już dziś zapraszamy na X jubileuszowy Rodzinny Rajd Rowerowy Pakosławice 2020. Do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...