Rajd Rowerowe Pierwiośnie

W niedzielę 30 maja 2021 r., nieco później niż zawsze, odbyła się kolejna edycja naszej imprezy rowerowej pod nazwą „Rajd Rowerowe Pierwiośnie”.

Niedziela, 30 maj 2021 r., Plac Paderewskiego! Mimo chłodnego poranka plac od rana wypełniał się rowerzystami, którzy chcieli wziąć udział imprezie pod nazwą „Rowerowe Pierwiośnie – inaczej”. Jest to stworzona wspólnie z naszymi przyjaciółmi z OSP Przełęk oraz Sołectwa Przełęk impreza turystyczna, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tym roku wydarzenie zaplanowane zostało nieco później niż zawsze, stąd w tytule dopisek – inaczej. Ponownie impreza miała być oficjalnym rozpoczęciem sezonu rowerowego w naszym Oddziale. Wiele osób czekało już bardzo długo, aby po długiej przerwie spowodowanej pandemią wskoczyć na rower i rozpocząć zabawę.

Program dnia był bardzo bogaty, a więc po oficjalnych zapisach i wręczeniu każdemu pamiątkowej widokówki, a także butelki wody oraz słodkiej przekąski, w kilku grupach uczestnicy ruszyli na trasę. Tegoroczną edycję rajdu zabezpieczała Głuchołaska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Ratownicy z GGPR towarzyszyli uczestnikom na trasie i czuwali nad ich bezpieczeństwem, a także obserwowali ich poczynania z drona.

Z Nysy nasza grupa wyruszyła zaporą Jeziora Nyskiego w kierunku Białej Nyskiej, a następnie do Morowa i Kopernik. Dalej kolarze przejechali w stronę Nadziejowa i udali się w kierunku Biskupowa malowniczą szutrową trasą, która obfitowała w piękne krajobrazy widokowe na Sudety Wschodnie. W Biskupowie zwiedzaliśmy tamtejszy klasztor Benedyktynów, który jest jednym z czterech klasztorów w Polsce tego zakonu.

Po przerwie z Biskupowa udaliśmy się w kierunku Gierałcic i Wilamowic Nyskich, gdzie tuż przed wioską skręciliśmy na Nyską Drogę Świętego Jakuba, którą wróciliśmy w kierunki Łączek. Dalej przez Iławę, Morów i Białą Nyskę ruszyliśmy do Przełęku na metę rajdu. Na trasie liczne ciekawostki przedstawiali Marek Więckiewicz i Tomasz Drozdowski. Grupę prowadzili również: Czarek Topolnicki, Jerzy Strzelczyk i Zbyszek Czyszczoń.

Rowerowe Pierwiośnie - uczestnicy rajdu.
Rowerowe Pierwiośnie – uczestnicy rajdu.

Na mecie rajdu na placu rekreacyjnym za szkołą, czekali już na nas współorganizatorzy naszego rajdu czyli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Przełęk oraz przedstawiciele sołectwa Przełęk. Tu mieliśmy wszystko czego dusza zapragnie. Oprócz tego co przygotował nasz oddział, otrzymaliśmy wiele wspaniałości od gospodarzy. Sołectwo Przełęk z Panią Sołtys oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Przełęku zadbali, aby nasz pobyt był wyjątkowy. Oprócz kiełbasek, serwowanych przez nasze członkinie Kingę i Basię, były wspaniałe ciasta, kawa, herbata, napoje itp. Na miejscu nie mogło zabraknąć również najlepszej w Województwie Opolskim kroniki strażackiej jednostki.

Rowerowe Pierwiośnie - pyszne ciasto przygotowane przez sołectwo na czele z Panią Jadwigą Szuszkiewicz.
Rowerowe Pierwiośnie – pyszne ciasto przygotowane przez sołectwo na czele z Panią Jadwigą Szuszkiewicz.
Rowerowe Pierwiośnie - kiełbaski serwowali strażacy oraz nasze członkinie Kinga i Basia.
Rowerowe Pierwiośnie – kiełbaski serwowali strażacy oraz nasze członkinie Kinga i Basia.

Jako Oddziałowa Komisja Turystyki Kolarskiej oraz władze Oddziału podczas pikniku wręczyliśmy podziękowania za pomoc przy organizacji rajdu Pani Sołtys Jadwidze Szuszkiewicz oraz druhom Prezesowi Tadeuszowi Pałczykowi oraz Naczelnikowi Markowi Pawlikowi, a także Ewie i Markowi Sieniawskim. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą gościnę! 🙂

Rowerowe Pierwiośnie - wręczamy podziękowania dla naszych partnerów OSP Przełęk i Sołectwa Przełęk.
Rowerowe Pierwiośnie – wręczamy podziękowania dla naszych partnerów OSP Przełęk i Sołectwa Przełęk.

W trakcie trwania pikniku dla uczestników rajdu przygotowane zostały dwa konkursy. Pierwszy został przeprowadzony przez druhów z OSP Przełęk. Był tor przeszkód MDP CTiF, a zadaniem uczestników rajdu było zapalenie lampki w tarczy nalewowej używając ręcznej hydronetki. Wszystko oczywiście na czas. Zabawa była przednia! Chwilę później na drugi konkurs zaprosiła Głuchołaska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Tutaj nie liczył się już wysiłek, bowiem ratownicy przygotowali dla uczestników wycieczki test dotyczący działalności grupy, a także zadanie praktyczne związane z nawigacją i topografią. Po zakończonych konkursach dla najlepszych wręczyliśmy okolicznościowe nagrody. Natomiast na sam koniec na wesoło zorganizowaliśmy wielkie losowanie nagród ufundowanych przez licznych sponsorów naszego rajdu.

Rowerowe Pierwiośnie - konkurs strażacki.
Rowerowe Pierwiośnie – konkurs strażacki.
Rowerowe Pierwiośnie - konkurs Grupy Ratowniczej.
Rowerowe Pierwiośnie – konkurs Grupy Ratowniczej.

Warto wspomnieć, że nasze wydarzenie było objęte patronatem honorowym Burmistrza Nysy. Ponadto naszą wspólną inicjatywę wsparli: Kaja – firma z Nysy czy Łukasz Szeląg – serwis rowerowy. Nagrody w konkursach i losowaniu ufundowali także, członkowie OSP Przełęk oraz Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w tej imprezie i zapraszamy na kolejne. Podczas całego dnia pracowała przy obsłudze rajdu spora grupa Trytonków. Przy obsłudze tras pracowali: Marek Więckiewicz, Jerzy Strzelczyk, Zbyszek Czyszczoń, Czarek Topolnicki i Tomasz Drozdowski. Przy obsłudze mety pracowali: Kinga Topolnicka, Basia Topolnicka oraz Adrian Kołodziej.

Fotorelację przygotowali: Zbyszek Czyszczoń, Dominika Polak, Jurek Strzelczyk, Czarek Topolnicki, Marcin Nowak oraz Adrian Kołodziej.

Do zobaczenia na trasach rowerowych 🙂

Więcej zdjęć na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...