Putovani za Krasami 2019

Putovani za Krasami czyli wędrówka po wspaniałym pograniczu polsko – czeskim to kolejna impreza zorganizowana przez nasz Oddział.

Za nami impreza turystyczna o charakterze górskim, która po raz trzeci współorganizowana była przez Oddział PTTK Tryton w Nysie. W sobotę 11 maja do Punktu Informacji Turystycznej w Zlatych Horach, która została wyznaczona na start i metę rajdu zjechali piechurzy i rowerzyści z jednej i drugiej strony granicy. Zdecydowanie więcej było jednak Polaków przybyłych m.in. z Głuchołaz, Prudnika czy mocna ekipa „Trytonków” z Nysy.

Ponad 80 uczestników rajdu wybrało do przejścia lub przejechania na rowerze trasy o długości od 10 do 50 km. Pięknie wyznaczone trasy, wspaniała pogoda i bogactwo atrakcji na szlakach zachęcały do długiego wędrowania.

Cały rajd rozpoczął się o godzinie 8.00, chociaż już godzinę wcześniej zapełniała się zlatohorska informacja turystyczna. Nowością na rajdzie był udział instruktorów Nordic Walking, z którymi można było wybrać się na trasę. Trasy biegły zarówno szlakami po polskiej jak i czeskiej stronie, a wszystkie trasy miały charakter pętli, która doprowadzała na metę w Zlatych Horach. Rajd polegał na przejściu wybranej przez siebie trasy. Trzeba było również podbić pieczątki w wybranych miejscach w celu weryfikacji oraz dotrzeć do mety z wypełnioną kartą startową.

Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami

Największą popularnością cieszyła się trasa na 25 km przez Olszak i Gwarkową Perć. Dla każdego uczestnika przygotowane zostały piękne certyfikaty potwierdzające przejście rajdu, a każdy otrzymał również przypinkę, zestaw startowy, czyli sok i baton oraz na koniec wspaniałe medale wykonane z drewna.

Rajd dedykowany był zmarłemu kilka lat temu Pavlowi Vankowi, prezesowi Klubu Czeskich Turystów z regionu Zlatych Hor. To właśnie on prowadził przez lata rajd z Ondřejovic, który po jego śmierci kontynuują przyjaciele z Polski Arkadiusz Jabłoński i Jan Jabłoński.

Na uczestników rajdu czekał również na mecie słynny już żurek z Wilamowic Nyskich. Był to już trzeci rajd pod patronatem Oddziału PTTK Tryton w Nysie, który razem z Urzędem Miejskim w Głuchołazach i firmą WAKMET włączają się w organizację tego ciekawego wydarzenia.

Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami
Putovani za Krasami

Dzięki turystom wyludnione zawsze miasteczko Zlate Hory wypełniło się kolorowym tłumem. I miejmy nadzieję, że już 2 czerwca tak samo licznie na rajd przybędą turyści do Nysy.

Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...