Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce. Zapraszamy do lektury relacji  z wydarzenia.

Za nami impreza turystyczno-kulturalna, która została zorganizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przez Fundację Benevolens w Głuchołazach przy naszej współpracy partnerskiej.

Już w piątek o godzinie 18.00 w surowych murach bocznej części zabytkowego pensjonatu przy Górnym Stawie w Głuchołazach nastąpiło otwarcie wystawy „Pejzaże Opolszczyzny”. Są to przedstawienia gobelinów i malarstwa Bronisławy Czarny i Edmunda Szłapki.

W ramach tego wydarzenia imprezami towarzyszącymi były spacery organizowane przez naszego przewodnika Zbigniewa Błauciaka, który w sobotę zaprosił licznie zgromadzoną grupę na spacer szlakami przyrody miasta Głuchołazy.

Liczne ciekawostki opowiadane przez Zbyszka spowodowały, że nikt nie miał zamiaru kończyć wycieczki, a każdy chciał jeszcze więcej i więcej. Zbyszek przedstawił szczegółowo i pokazał wyjątkowe okazy roślin, endemitów czy zwierząt występujących na terenie Gór Opawskich, opowiedział o formach ochrony przyrody i o tym w jaki sposób przyroda odnawia się przy Górnym Stawie w Głuchołazach.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Następnego dnia tematem wycieczki był Szlak Złotych Górników. Jak wiemy już od średniowiecza zbocza Góry Parkowej w Głuchołazach były miejscem eksploatacji tego cennego kruszcu. Do dnia dzisiejszego zachowało się mnóstwo pamiątek po tamtych czasach jak: szyby, działki górnicze, tama, wały itp. Również na tym szlaku występują cenne okazy przyrodnicze, także wycieczka ze Zbyszkiem miała charakter geologiczno-przyrodniczy.

Podczas tych wydarzeń pięknie śpiewała hiszpańska wokalistka, a dopełnieniem imprezy była okazja darmowego makijażu i profesjonalnej porady wizażystki Anety Zugaj-Jakimiszyn.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Bogaty w wydarzenia weekend przy Górnym Stawie w Głuchołazach zaliczamy do bardzo udanego. Gratulujemy Fundacji Benevolens pomysłu na zorganizowanie tego działania i dziękujemy naszym „Trytonkom” za pomoc w organizacji i oczywiście udział.

Pełna galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...