Porozumienie Sudeckie rośnie w siłę

Porozumienie Sudeckie to wspólna deklaracja współpracy Oddziałów PTTK z Kłodzka, Nysy oraz Ząbkowic Śląskich. Zapraszamy.

Porozumienie Sudeckie to inicjatywa, która zrodziła się podczas turystycznych spotkań koleżeńskich na górskich szlakach. W trakcie takich spotkań zawiązała się myśl o sformalizowaniu współpracy między Oddziałami PTTK z Kłodzka i Nysy. Oba oddziały łączyła więź przewodnicka, przyjacielska oraz wspólne wyprawy i szkolenia kadrowe. Dlatego też w roku 2018 uroczyście w Kłodzku oba Oddziały podpisały tzw. „Porozumienie Sudeckie”. Było to duże wydarzenie, które odbiło się głośnym echem w środowisku.

Do dziś oba oddziały łączy wspólna idea, praca, wymiana, a punktem docelowym jest wspólna impreza, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, czyli „Rajd Porozumienia Sudeckiego”. Pierwsza impreza odbyła się na Borówkowej Górze, następna na Biskupiej Kopie, a w roku obecnym świętowaliśmy porozumienie podczas wspólnej zabawie na Wielkiej Sowie. Wszystkie imprezy ściągały ponad 200 uczestników i były wielkim świętem w oddziałach.

Jednym z punktów zawartych w porozumieniu, które działa na wielu płaszczyznach była możliwość rozszerzenia partnerskiej współpracy o kolejne podmioty. Taki wniosek wpłynął z bardzo zasłużonego oddziału w Ząbkowicach Śląskich. Po wyrażeniu zgody przez Zarząd PTTK w Kłodzku, taką samą opinię wydał jednogłośnie Zarząd naszego oddziału.

W dniu 24 listopada w Ząbkowicach Śląskich doszło do spotkania Zarządów trzech oddziałów. W imieniu gospodarzy w bardzo miłej atmosferze powitali nas: prezes oddziału Jerzy Piasecki oraz Maria Jagoda, Marek Jechna, Stanisław Grochociński i Jerzy Organiściak. Z Kłodzka do Ząbkowic przybył prezes Piotr Wojnarowski z Witkiem Telusem i Markiem Krzanem. Nasz oddział reprezentowali: prezes Marcin Nowak oraz Zbigniew Czyszczoń, Adrian Kołodziej, Marek Więckiewicz, Jarosław Srębacz i Jerzy Strzelczyk. Po prezentacji oddziałów i formy ich działalności, oddział ząbkowicki zaprezentował swoje największe wydarzenia turystyczne i zaproponował rolę gospodarza IV Rajdu Porozumienia Sudeckiego. Głównym punktem dnia było uroczyste podpisanie Porozumienia Sudeckiego, które stało się w tej chwili Trójprzymierzem na granicy dawnych historycznych księstw. Swój podpis na przygotowanym dokumencie złożyli prezesi oddziałów, a miłym akcentem kończącym spotkanie było zdjęcie grupowe i pyszna kawka. Dyskusjom nie było końca i w miłym nastroju wracaliśmy do domu.

Prezesi podpisują porozumienie.
Prezesi podpisują porozumienie.
Prezesi Oddziałów PTTK z Kłodzka, Nysy i Ząbkowic Śląskich.
Prezesi Oddziałów PTTK z Kłodzka, Nysy i Ząbkowic Śląskich.

Mamy nadzieję, że odświeżone i poszerzone porozumienie będzie pozytywnie nakręcać wspólne inicjatywy, da potężne możliwości organizacyjne i będzie świetnym wsparciem dla oddziałów, które stworzyły duże historyczne wydarzenie.

Z korzyścią dla członków Oddziałów, miast i regionów ma działać POROZUMIENIE SUDECKIE PTTK.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...