Odpadowe ABC

Dnia 20 maja 2021 roku odbyła się pierwsza wycieczka w ramach krajoznawczych czwartków pn. „Odpadowe ABC. Zapraszamy serdecznie.

Dnia 20 maja 2021 roku, Oddziałowa Komisja Krajoznawcza, działająca przy Oddziale PTTK TRYTON w Nysie, dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „EKOM” Sp. z o.o. w Nysie, miała możliwość zwiedzić i zapoznać się z funkcjonowaniem Zakładu Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach.

Wycieczka z cyklu: „Krajoznawcze czwartki z Oddziałem PTTK TRYTON w Nysie” pt. „Odpadowe ABC” była pierwszą wycieczką z tego cyklu i zabrała uczestników w edukacyjną recyklingową podróż.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić instalację mechaniczno-biologiczną przetwarzania odpadów, a także zmieszanych odpadów komunalnych. Zapoznali się z działaniem przerabiania frakcji biodegradowalnej ze zmieszanych odpadów komunalnych (tlenowa stabilizacja).

Również dużym zainteresowaniem cieszyła się kompostownia odpadów zielonych pochodzących z selektywnej zbiórki oraz składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne.

Uczestnicy wycieczki uzyskali także wiedzę na temat instalacji do produkcji paliwa alternatywnego RDF, natomiast na  sam koniec wycieczki mieli możliwość  zobaczenia funkcjonującej kwatery na składowisku odpadów w ZUiOO w Domaszkowicach.

W celu edukacji, każdy z uczestników wycieczki otrzymał materiały edukacyjne dotyczące segregacji odpadów.

Dziękujemy władzom spółki EKOM, pracownikom, kadrze obsługującej naszą grupę oraz naszej członkini Darii Kołodziej.

Odpadowe ABC
Odpadowe ABC

Po zakończeniu zwiedzania zakładu udaliśmy się do remizy strażackiej należącej do OSP Domaszkowice, gdzie powitał nas prezes druh Marian Butor, który razem z Adrianem Kołodziejem przybliżyli funkcjonowanie tej jednostki, a ponadto zademonstrowali nowoczesny sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 oraz możliwość założenia aparatu powietrznego.

Zwiedzamy remizę OSP Domaszkowice.
Zwiedzamy remizę OSP Domaszkowice.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu, a już wkrótce kolejny krajoznawczy czwartek z Oddziałem PTTK TRYTON w Nysie. Zdjęcia przygotowali: Łukasz Jasek i Adrian Kołodziej.

Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...