Dzień forteczny z przewodnikami

Dzień forteczny z przewodnikami to tytuł imprezy turystycznej która odbyła się w dniu 2 maja 2021 roku na Forcie numer 2 w Nysie.

Na datę 2 maja 2021 r. czekaliśmy długo, bowiem to właśnie na ten dzień zaplanowane zostało otwarcie Fortu 2 ze swoimi nowymi atrakcjami. Celem wydarzenie było wsparcie małego mini zoo, czyli nowej atrakcji fortu w tym sezonie. Wydarzenie to ze względu na panujące obostrzenia odbyło się zgodnie z wymogami sanitarnymi.

Całą zabawę z naszymi partnerami zatytułowaliśmy „Dzień forteczny z przewodnikami”, gdzie dla zachowania reżimu sanitarnego zorganizowaliśmy 25 wejść co 30 minut na teren fortu oraz do nyskiej katowni. Przez cały dzień dostępne było ognisko. Dla osób, które tego dnia wybrały się na fort bez swojego jedzonka, w bufecie można było nabyć kiełbaski czy kawę.

Aura tego dnia nie była sprzyjająca, padał deszcz przez większość dnia, ale frekwencja dopisała. Przez 12 godzin przez fort przewinęło się ponad 200 mieszkańców miasta i turystów, którzy przyjechali zwiedzić nasz obiekt. Na Forcie 2 pojawili się turyści m.in. z Kalisza, Poznania, Łazisk Górnych, Gliwic, Opola, Prudnika. Cieszymy się, że dużą rzeszę odwiedzających stanowili mieszkańcy Nysy i okolic oraz członków naszego oddziału PTTK.

Łukasz Jasek - jeden z przewodników.
Łukasz Jasek – jeden z przewodników.

W akcję zwiedzania obiektu i jego symbolicznego otwarcia w nowym sezonie zaangażowali się członkowie Fundacji Twierdza Nysa, Stowarzyszenia Nysa1945 i oczywiście członkowie oddziału PTTK Tryton w Nysie. Przez cały dzień na Forcie 2 pracowali jako przewodnicy: Jarek, Marcin, Łukasz i Krzysztof wraz ze stałą obsługą fortu.

Udało się zaprezentować fort jako nowy produkt turystyczny. Oprócz tradycyjnych tras turystycznych, podziemi i części militarnej, fort stanie się miejscem, gdzie prezentowane będą zawody, które powoli znikają z tradycyjnego obiegu. Podczas sezonu turystycznego będzie można korzystać z warsztatów wypiekania chleba, kuźniczych, garncarskich czy zostać pomęczony przez nyskiego kata. Dużą atrakcją, która już funkcjonuje jest tyrolka, za pomocą której można zjechać kilkadziesiąt metrów.

Liczymy, że już wkrótce sezon turystyczny nabierze rumieńców, będzie bezpiecznie i normalnie. A my wszyscy wrócimy na pełne obroty, żeby móc tworzyć ciekawe wydarzenia turystyczne.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami. Zapraszamy do Nysy.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia na naszym Facebook’u – kliknij tutaj.

1 Komentarz

  1. Jak zawsze uwielbiam tu wracać. Gdyż jest tu dusza zyciwosci,mości a co najważniejsze są tu moi przyjaciele,na których zawsze oge liczyć w każdej sytuacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...