Krajoznawcze czwartki

Dnia 16 września 2021 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach krajoznawczych czwartków z Oddziałem PTTK Tryton w Nysie.

Dnia 16 września do Nyskiej spółki „AKWA Wodociągi i Kanalizacja”, a dokładniej do działu Oczyszczalni Ścieków odbyła się wycieczka zorganizowana przez Oddziałową Komisję Krajoznawczą działającą przy PTTK TRYTON w Nysie.Był to drugi etap wycieczki do tej spółki. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania owego zakładu w zakresie oczyszczania ścieków z terenu gminy.

Po uczestników wycieczki na miejsce zbiórki podjechał autobus MZK, który przewiózł grupę turystów do nyskiej oczyszczalni ścieków znajdującej się w miejscowości Konradowa. Po przybyciu na miejsce grupę zwiedzających osób przywitała pani kierownik działu oczyszczania ścieków Dorota Franeczek. W pierwszej kolejności zabrała nas do biura w celu przeczekania padającego deszczu. Był to ciekawy wstęp i przekaz wiedzy na temat funkcjonowania działu oczyszczania, który mogliśmy po chwili zobaczyć podczas zwiedzania całego obiektu.

Podczas zwiedzania mieliśmy okazję m. in. odwiedzić takie obiekty jak: pompownia główna, koryto dopływowe, punkt pomiarowy, halę dmuchaw oraz stację monitorowania pomiarów wykonywanych podczas prac dotyczących oczyszczania ścieków. Mogliśmy również zobaczyć proces oczyszczania od wpływu ścieków, aż do wypłynięcia oczyszczonej wody.

Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z przekazanej wiedzy, na temat funkcjonowania danego zakładu. Szczególnie serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani Doroty Franeczek, która z wrodzoną sobie pasją i atencją podzieliła się z nami tym, co na co dzień nie każdy ma okazję zobaczyć, a także osobom, które zorganizowały kolejną już wycieczkę z cyklu „Krajoznawcze Czwartki”.

Już niebawem zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach ……

Pełna galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...