Konkurs kolarski 2019

Konkurs na najaktywniejszego turystę kolarza Oddziału PTTK Tryton za rok 2019 rozstrzygnięty! Krótka relacja z kolejnego wydarzenia.

Na początku 2019 roku w siedzibie Oddziału z inicjatywy sekretarza kol. Adriana Kołodzieja doszło do spotkania miłośników turystki kolarskiej. Podczas spotkania po długiej dyskusji i zrodzeniu się całej masy pomysłów doszło do utworzenia Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej, która to oficjalnie uchwałą Zarządu Oddziału została zatwierdzona 28 lutego 2019 roku. Zadaniem komisji jest przede wszystkim organizacja i prowadzenie różnego rodzaju akcji promujących turystykę kolarską m.in. poprzez organizację wycieczek, rajdów oraz innych wydarzeń.

Już na pierwszych posiedzeniach komisji zrodziły się pomysły w jaki sposób zachęcić członków Oddziału do aktywnego uprawiania tego rodzaju turystyki. Jednym z pomysłów było stworzenie konkursu na najaktywniejszego turystę kolarza Oddziału PTTK Tryton. Celem konkursu jest: zachęcenie członków Oddziału do uczestniczenia w organizowanych wycieczkach i imprezach kolarskich, popularyzacja zdobywania odznak turystyczno-krajoznawczych oraz promocja uprawiania turystyki kolarskiej.

Konkurs rozpoczął się w marcu, a zakończył z ostatnim dniem października. Natomiast w środę (27.11) w naszej siedzibie odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznego sezonu kolarskiego. Punktualnie o godz. 18:00 spotkanie rozpoczął Przewodniczący Komisji – kol. Adrian Kołodziej, który przybliżył zgromadzonym, krótką historię naszej komisji, po czym zaprosił wszystkich na filmik podsumowujący działalność członków komisji w 2019 roku (jak się okazało nasi turyści kolarze sporo przejechali w tym roku promując nasz Oddział).

Konkurs kolarski 2019
Konkurs kolarski 2019

Chwilę później na środek sali zaproszony został Wiceprzewodniczący Oddziału – kol. Jarosław Srębacz, który na początek razem z Przewodniczącym Komisji; podziękował Panu Jerzemu Gadawskiemu (jeden z zaproszonych gości) za wsparcie Oddziału PTTK Tryton poprzez tworzenie dyplomów, logotypów (w tym logo komisji kolarskiej) oraz projektów koszulek. Następnie Wiceprzewodniczący podziękował wszystkim zgromadzonym za powołanie komisji i chęć pracy w niej, a także wolę promocji turystyki kolarskiej. Z rąk Wiceprzewodniczącego, każdy członek komisji otrzymał dyplom uznania.

W końcu nadeszła chwila, dla której większość przybyła na spotkanie podsumowujące. Nadszedł czas ogłoszenia wyników pierwszej edycji konkursu na najaktywniejszego turystę kolarza Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Na środek sali poproszone zostało Prezydium Komisji (które tworzą: Adrian Kołodziej – Przewodniczący, Jerzy Strzelczyk – Wiceprzewodniczący, Kinga Topolnicka – Sekretarz) oraz Wiceprzewodniczący Oddziału.

Kolega Adrian Kołodziej z wykorzystaniem prezentacji, na której poza wynikami, przybliżono dokonania laureatów, dokonał odczytu wyników, które prezentowały się następująco:

Kategoria kobiet:

  1. Daria Kołodziej – 245 pkt.
  2. Kinga Topolnicka – 230 pkt.
  3. Bogumiła Olewicz – 210 pkt.

Kategoria mężczyzn:

  1. Jerzy Strzelczyk – 580 pkt.
  2. Adrian Kołodziej – 550 pkt.
  3. Cezary Topolnicki – 320 pkt.
  4. Kazimierz Olewicz – 300 pkt.

Każdy laureat konkursu został nagrodzony, a zwycięzcy z trzech pierwszych miejsc otrzymali okolicznościowe piękne puchary (oczywiście tematycznie nawiązujące do turystyki kolarskiej). Wszyscy także otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubki Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej ufundowane przez Przewodniczącego Komisji.

Konkurs kolarski - najlepsze kobiety w 2019 roku
Konkurs kolarski – najlepsze kobiety w 2019 roku
Konkurs kolarski - najlepsi mężczyźni 2019 (brakuje tylko kol. Czarka)
Konkurs kolarski – najlepsi mężczyźni 2019 (brakuje tylko kol. Czarka)

Na tym spotkanie się jednak nie zakończyło. Niespodziankę dla wszystkich przygotowali bowiem Jerzy Strzelczyk i Adrian Kołodziej. Ta niespodzianka to krótka prelekcja tego pierwszego na temat jego przygody z odznaką Rajd Dookoła Polski (razem z śp. kol. Józefem Traczem), połączona z pokazem filmu ze zdjęciami z tej podróży. Nim jednak rozpoczął się film, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tym rok kol. Józefa Tracza. Natomiast po filmie, nie chciało się wracać do domu, a pytań do Jerzego Strzelczyka było tak wiele, że zabrakło czasu aby odpowiedzieć na wszystkie. Ten fakt cieszy, że jest zainteresowanie turystyką kolarską 😊

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom i dziękujemy za udział w konkursie, a także pracę nad rozwojem turystyki kolarskiej. Konkurs będzie trwał dalej, a pragniemy także powiedzieć, że został wprowadzony nowy regulamin, który już na dniach pojawi się w zakładce Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej. Także zachęcamy do udziału w drugiej edycji konkursu – bądźcie z nami!

Tekst: Adrian Kołodziej, Zdjęcia: Daria Kołodziej. Pełna galeria zdjęć na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...