Główny Szlak Sudecki – etap VI

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza – VI etap odbył się w dniach 13 – 14 lipca staraniem Oddziału PTTK TRYTON w Nysie.

Grupa „TRYTONKÓW” i sympatyków z różnych zakątków Polski pod przywództwem naszych prezesów Jarka i Marcina wyruszyła do Kudowy Zdrój i na szlak… Pierwszym i obowiązkowym punktem było zrobienie grupowego zdjęcia w parku zdrojowym, ponieważ część osób pojechała z kierowcą troszkę dalej do Dańczowa, gdzie kończyła poprzedni etap.

Po zwiedzeniu uzdrowiska i pijalni wód, rozpoczęła się wędrówka szlakiem czerwonym. Celem wędrówki były Duszniki Zdrój, a po drodze zdobycie szczytu Grodziec zaliczanego do Korony Sudetów Polskich oraz Korony Ziemi Kłodzkiej. Na szlaku sielanka, idealna pogoda do wędrowania, piękne miejsca i cudowne panoramki.

Główny Szlak Sudecki - etap VI - wspólne zdjęcie
Główny Szlak Sudecki – etap VI – wspólne zdjęcie

W samych Dusznikach Zdrój zwiedzanie zabytkowego centrum miasta oraz luźny program artystyczny, gdzie nasz serdeczny przyjaciel (miejscowy 🙂 ) Jasiu Tarkiewicz przygotował dla każdego uczestnika pamiątkowy medal poświadczający przebycie połowy „GSS” oraz zestaw materiałów promocyjnych, które wręczał uroczyście po kolacji.

Główny Szlak Sudecki - etap VI - wręczanie pamiątkowych medali
Główny Szlak Sudecki – etap VI – wręczanie pamiątkowych medali

Po pysznym posiłku w jednej z restauracji położonej w samym sercu zdroju, uczestnicy rajdu postanowili wybrać się do schroniska PTTK „Pod Muflonem”, gdzie zorganizowany został przyjemny wieczorek turystyczny.

Główny Szlak Sudecki - etap VI - wieczorek turystyczny
Główny Szlak Sudecki – etap VI – wieczorek turystyczny

Drugi dzień przebiegał pod znakiem Pogórza i Gór Orlickich, a wędrówka przebiegała przez urokliwą dzielnicę Dusznik Zdrój, jaką niewątpliwie jest Zieleniec z zabytkowych schroniskiem PTTK „Orlica”, gdzie po zdobyciu pamiątkowej (kultowej) już pieczątki do książeczek turystycznych rozpoczęła się dalsza wędrówka szlakiem, który przebiegał tzw. Autostradą Sudecką. Duża grupa osób wybrała również klimatyczny ośrodek „Panderoza”, gdzie można było zjeść pyszne śniadanko i w scenerii niczym z westernu napić się regionalnego piwa.

Główny Szlak Sudecki - etap VI - Trytonki przy schronisku Orlica
Główny Szlak Sudecki – etap VI – Trytonki przy schronisku Orlica

W tym dniu celem wędrówki była miejscowość Lasówka, natomiast wielu uczestników rajdu dotarło do schroniska PTTK „Jagodna” położonego na Przełęczy Spalona w Górach Bystrzyckich, od których już niebawem wyruszymy na kolejny etap rajdu Głównym Szlakiem Sudeckim. Tego dnia kilka osób zdobyło również szczyt zaliczany do Korony Gór Polski – Orlicę.

Główny Szlak Sudecki - etap VI - Trytonki na Orlicy
Główny Szlak Sudecki – etap VI – Trytonki na Orlicy

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy za wspaniały klimat i atmosferę oraz panu kierowcy Jackowi, który wędrował z nami po górskich szlakach, a już dzień później z rana odpoczywał na plaży Morza Adriatyckiego.

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów Głównymi Szlakami Górskimi Polskich Gór. Galeria zdjęć z naszego rajdu na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...