Beskid Śląski z Trytonkami

Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne (1257 m n.p.m.).  Zapraszamy.

W niedzielę 26 maja br. 34-osobowa grupa wyruszyła na kolejną wyprawę górską. Tym razem w Beskidy. Tematem przewodnim wycieczki było Pasmo Czantorii. Po drodze do miejsca startu czyli Ustronia odbyło się losowanie nagród. „Sierotką” była Kinga Topolnicka. Każdy uczestnik otrzymał opracowany przez Jurka Kiełba informator krajoznawczy wraz z profilem trasy.

Z Ustronia grupa „Trytonów” wjechała kolejką linową na górną stację (ok. 850 m n.p.m.) skąd udała się na szczyt Czantorii Wielkiej (995 m). Chętne osoby weszły na wieżę widokową. Na szczycie odbyło się pasowanie na zdobywcę Czantorii. Każdy zdobywca otrzymał certyfikat. Pasowania dokonali: kierownik wycieczki Jurek Kiełb (pamiątkową laską spod Chełmca z 1971 r.) oraz Ewa Bułka i Jurek Strzelczyk. Zostały również wręczone odznaki GOT. Małą brązową otrzymały Ewa Bułka i Jola Kowalczyk, małą srebrną Jurek Strzelczyk. Odznakę 100-lecia otrzymał Sylwek Misiarz.

Beskid Śląski z Trytonkami
Beskid Śląski z Trytonkami

Następnie głównym szlakiem czerwonym udaliśmy się przez Przełęcz Beskidek -Soszów – Stożek Wielki do Wisły Łabajów. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki na Beskidy oraz mogliśmy uzyskać kilka pamiątkowych pieczątek. Na trasie wyprawy odbywał się również „chrzest” nowych uczestników oraz odbyły się eliminacje konkursu krajoznawczego. Ostateczna kolejność konkursu: I miejsce zajęła Marta Stelmach wyprzedzając Jurka Strzelczyka i Marka Gełguta.

Beskid Śląski z Trytonkami
Beskid Śląski z Trytonkami

W dobrych humorach i nastrojach wróciliśmy szczęśliwie do Nysy. Zapraszamy na kolejne imprezy. Bądźcie z nami! Pełna galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...