Sudety Wschodnie 2020

Sudety Wschodnie 2020! Za nami kolejna edycja popularnego już kursu doszkalającego dla przewodników turystycznych.

Całkiem przypadkowo kurs doszkalający dla przewodników turystycznych i pilotów wycieczek po terenie Sudetów Wschodnich stał się naszym produktem lokalnym. Zaczynaliśmy 3 lata temu, myśląc o dobrej zabawie, chęci spotkania z przyjaciółmi z różnych zakątków Śląska i szkoleniu, które miało wszystkim przybliżyć mniej znany teren w Sudetach. Jednak impreza z roku na rok zaczęła się rozkręcać, a sami uczestnicy poniekąd w pozytywny sposób wywierali na nas nacisk żeby organizować kolejne edycje.

Tak więc w roku 2020 gościliśmy na naszym terenie przewodników praktycznie z całej Polski od Poznania po Kraków. Poczuliśmy się również zobowiązani do tego, żeby program wzbogacać, ale żeby zachować formę kursu i prowadzić go na wesoło, profesjonalnie, z dużą dawką wiedzy, ale również praktycznych rozwiązań w terenie, które będą naszym przewodnikom pomagać, kiedy już sami oprowadzać tutaj zaczną. Organizacją kursu zajął się Oddział PTTK Tryton w Nysie i Biuro Podróży Orion Consulting. Na stanowisku pracy stanęli Marcin Nowak, Jarosław Srębacz i Wojciech Olszewski.

Przez dwa bardzo bogate weekendy uczestnicy kursu zwiedzili Twierdzę Hurkę w Kralikach, Browar Holba, Elektrownię szczytowo-pompową Dlouhé Stráně, Zamek Wodny w Jeseniku, Zamek w Bruntalu, miejscowości Jesenik, Bruntal, Krnov, Velke Losiny, był wjazd w pięknej scenerii pod Pradziada i wiele innych miejsc. Cztery dni szkoleniowe zleciały bardzo szybko, dni były napięte programem, codziennie była też możliwość skosztowania wspaniałej czeskiej kuchni.

Sudety Wschodnie 2020 - był wjazd w pięknej scenerii pod Pradziada
Sudety Wschodnie 2020 – był wjazd w pięknej scenerii pod Pradziada
Sudety Wschodnie 2020 - zwiedzamy uzdrowisko w Jeseniku.
Sudety Wschodnie 2020 – zwiedzamy uzdrowisko w Jeseniku.

Najbardziej wzruszający był ostatni dzień kursu. Tego dnia organizatorzy podczas zwiedzania Zamku w Bruntalu przygotowali dla uczestników niespodziankę. W tym dawnym zamku krzyżackim w Sali rycerskiej dokonano uroczystego podsumowania i zakończenia kursu. Każdemu z uczestników w uroczysty sposób wręczono piękną odznakę i certyfikat za ukończenie kursu. Warto dodać, że na tej edycji zainaugurowano, aż dwie nowe odznaki przewodnickie, które trafiły w ręce uczestników. Podczas obiadu w restauracji Pradziad miała miejsce dalsza miła uroczystość. Każdy otrzymał zestaw materiałów promocyjnych z całego terenu, ładne pendrivy na smyczach z dawką wiedzy przydatnej po kursie oraz wręczono nagrody za konkursy organizowane podczas kursu. Były miotły, bo teren związany z procesami czarownic, była wielka maczuga, bo przecież twierdz u nas dostatek, były certyfikaty dla osób, które dotarły do nas z najdalszych odcinków kraju od północy na południe i od zachodu na wschód. Certyfikat za „MISZCZA RIPOSTY” otrzymał Jarek Srębacz.

Sudety Wschodnie 2020 - były miotły, bo teren związany z procesami czarownic
Sudety Wschodnie 2020 – były miotły, bo teren związany z procesami czarownic
Sudety Wschodnie 2020 uważamy za zakończone.
Sudety Wschodnie 2020 uważamy za zakończone.

Podsumowując ta edycja kursu była najbardziej spokojna, wszystko ułożyło się zgodnie z planem, udało się zrealizować nawet więcej niż w sumie założono. Uczestnicy rozjechali się do domów zadowoleni i pełni wrażeń. Wszystkim zrobiło się miło podczas uroczystości zakończenia. Jednak piękne komnaty historycznego zamku zrobiły ogromne wrażenie. A my cóż możemy powiedzieć. Cieszymy się, że poznaliśmy wspaniałych ludzi z branży, cieszymy się, że nasz teren został dobrze przyjęty, cieszymy się, że po raz kolejny to co zrobiliśmy zostało dobrze odebrane.

Już dziś możemy zapowiedzieć kolejną IV edycję, która będzie miała miejsce w styczniu i lutym 2021 roku, ale wcześniej zaprosimy wszystkich na Morawy Środkowe – bo to projekt, o którym już myślimy od dawna i w końcu jest bliski realizacji J

Dziękujemy, że byliście – pozdrawiamy wszystkich serdecznie …. Galeria zdjęć z kolejnej edycji kursu na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Sudety Wschodnie 2020 – uważamy za zakończone 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...