Rowerowe Pierwiośnie 2022

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r., odbyła się kolejna edycja naszej imprezy rowerowej pod nazwą „Rowerowe Pierwiośnie”.

Niedziela, 24 kwietnia 2022 r., Plac Paderewskiego! Mimo chłodnego poranka oraz opadów deszczu plac od rana wypełniał się rowerzystami, którzy chcieli wziąć udział imprezie pod nazwą „Rowerowe Pierwiośnie”. Jest to stworzona wspólnie z naszymi przyjaciółmi z OSP Przełęk oraz Sołectwa Przełęk impreza turystyczna, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W tym roku ponownie musieliśmy przesunąć imprezę. Ta początkowo miała się odbyć w niedzielę, 10 kwietnia 2022 r. Wtedy jednak przeszkodziły nam opady śniegu. Przesunęliśmy imprezę z nadzieją na lepszą pogodę. Ta niestety znów zaczęła płatać figle, tym bardziej cieszyliśmy się widząc kolejnych rowerzystów nadjeżdżających na Plac Paderewskiego. Program dnia był bardzo bogaty, a więc po oficjalnych zapisach i wręczeniu każdemu pamiątkowej widokówki, a także pamiątkowego znaczka, w kilku grupach uczestnicy ruszyli na trasę.

Z Nysy nasza grupa wyruszyła w stronę Hajduk Nyskich i dalej do Starego Lasu, gdzie pierwszy przystanek zorganizowano przy cmentarzu. Tam bowiem znajduje się mogiła żołnierza poległego w wyniku Marszu Śmierci. Tegoroczna edycja naszego rajdu prowadziła właśnie po kilku miejscach związanych z tą historią. Dalej kolarze przejechali w stronę Nowego Świętowa skąd polną drogą ruszyli do Markowic. Tutaj czekał do pokonania podjazd, a następnie grupa ruszyła do Łączek. Za wspomnianą miejscowością znajduje się kolejny pomnik związany z Marszami Śmierci. Kolejnym celem naszych kolarzy była Iława, gdzie nasi przewodnicy opowiadali o historii tamtejszego kościółka. Dalej kolarze przez Morów przejechali do Przełęku do remizy OSP, gdzie w tym roku wyznaczyliśmy metę rajdu.

Marek Więckiewicz w Iławie przedstawia ciekawostki.
Marek Więckiewicz w Iławie przedstawia ciekawostki.

Na mecie rajdu, czekali już nasi członkowie oraz współorganizatorzy rajdu, czyli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Przełęk oraz przedstawiciele sołectwa Przełęk. Tu mieliśmy wszystko czego dusza zapragnie. Oprócz tego co przygotował nasz oddział, otrzymaliśmy wiele wspaniałości od gospodarzy. Sołectwo Przełęk z Panią Sołtys oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Przełęku zadbali, aby nasz pobyt był wyjątkowy. Oprócz kiełbasek z pyszną sałatką, serwowanych przez Łukasza i Adama, były wspaniałe ciasta, kawa, herbata, napoje itp. Na miejscu nie mogło zabraknąć również najlepszej w Województwie Opolskim kroniki strażackiej jednostki. Była też możliwość zwiedzania remizy. W trakcie naszego pobytu w remizie dla uczestników rajdu zorganizowaliśmy losowanie nagród ufundowanych przez licznych sponsorów naszego rajdu. Zabawa była przednia!

Meta rajdu.
Meta rajdu.
Meta rajdu.
Meta rajdu.
OSP Przełęk.
OSP Przełęk.

Warto wspomnieć, że nasze wydarzenie było objęte patronatem honorowym Burmistrza Nysy. Ponadto naszą wspólną inicjatywę wsparła firma Kaja. Nagrody do loterii ufundowali także Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w tej imprezie i zapraszamy na kolejne. Podczas całego dnia pracowała przy obsłudze rajdu spora grupa Trytonków. Przy obsłudze tras pracowali: Ewa Bułka, Marek Więckiewicz, Jerzy Strzelczyk  i Tomasz Drozdowski. Przy obsłudze mety pracowali: Ewa Sieniawska, Łukasz Jasek, Adam Dudkiewicz, Zbigniew Czyszczoń oraz Adrian Kołodziej.

Fotorelację przygotowali: Ewa Bułka, Zbyszek Czyszczoń, Łukasz Jasek oraz Adrian Kołodziej.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Do zobaczenia na trasach 😊 Sezon rowerowy uroczyście zainaugurowany.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...