Poznajemy Nysę Kłodzką

Poznajemy Nysę Kłodzką – to tytuł naszego spływu kajakowego, który odbył się na początku września 2022 roku. Zapraszamy.

W dniu 04.09.2022 r. o godz. 9.30 na brzegu rzeki Nysy Kłodzkiej za ogródkami działkowymi przy ul. Ali Wojska Polskiego rozpoczął się spływ kajakowy. Pierwotnie impreza miała odbyć się 21 sierpnia, ale niestety złe warunki pogodowe pokrzyżowały nam plany. Ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze… Tym razem pogoda dopisała, a dzięki obfitym opadom podniósł się stan wody w rzece, który ostatnimi czasy był bardzo niski.

Na początku uczestników przywitał komandor spływu Dariusz Falkowski – prezes  KTP Szarotka oraz Katarzyna Kłakowicz – sekrzetarz Oddziału PTTK Tryton w Nysie. Następnie Komandor przedstawił warunki i zasady bezpieczeństwa spływu kajakowego. Po krótkim przeszkoleniu, doborze kamizelek i oczywiście pamiątkowym zdjęciu, rozpoczęło się wodowanie.

Kilka minut po godzinie 10 wszyscy uczestnicy byli już na wodzie i rozpoczął się spływ.

Uczestnicy płynęli z nurtem rzeki, więc nie trzeba było wkładać aż tak dużo energii w wiosłowanie 😉

W trakcie spływu można było podziwiać walory przyrodnicze rzeki Nysy Kłodzkiej i cieszyć się promieniami słońca, które tego dnia wyszło za chmur. Brzegi naszej rzeki porośnięte są trawą, krzewami i drzewami. Płynąc widzimy także liczne pola uprawne. W  niektórych miejscach pojawiają się także łach żwiru i kamieni, które umożliwiają zejście na ląd. Po drodze mijamy wielu wędkarzy, którzy korzystają z obfitości ryb w rzece i ciszy.

W połowie drogi komandor spływu zarządził krótką przerwę. Pozostając na wodzie uczestnicy mieli możliwość zjedzenia posiłku i porozmawiania.  Następnie wszyscy ruszyli w dalszą drogę.

Z uwagi, że wszyscy uczestnicy dopłynęli do Piątkowic szybciej niż pierwotnie zakładano, wydłużono troszkę spływ do elektrowni wodnej i z powrotem do mostu w Piątkowicach, gdzie zaplanowano wyjście na brzeg.

Przy remizie czekał już na wszystkich uczestników Kazimierz Obartuch z KTP Szarotka z ciepłym posiłkiem.

Po zjedzeniu pysznego bogracza oraz ciasta kajakarzom wręczono pamiątkowe certyfikaty i butony. Oczywiście na zakończenie tradycyjnie zrobiono zdjęcie.

Następnie uczestnicy pod opieką wiceprezesa zarządu Oddziału PTTK Tryton w Nysie  ‑ Krzysztofa Hermana busem wrócili do Nysy.

Galeria zdjęć z wycieczki na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...