Carolinum – zakończenie sezonu

Carolinum było tematem przewodnim ostatniego krajoznawczego czwartku połączonego z zakończeniem sezonu. Zapraszamy.

Czwartek 8 grudnia stał się symbolicznie ważnym dniem dla historii naszego oddziału. Otóż nastąpił czas, aby podsumować długi i ciężki organizacyjnie rok działań turystycznych. Rok wyjątkowy, bo w wydłużonej kadencji, w końcu doczekaliśmy się wyborów w oddziale. Wybraliśmy nowe władze naszego oddziału, wybraliśmy delegatów oddziału na Konferencję Regionalną w Opolu, a nasz prezes reprezentował nas na XX Walnym Zjeździe Delegatów PTTK w Warszawie, gdzie wybrany został do Władz Naczelnych PTTK. Był to rok wielu turystycznych wydarzeń. Organizowaliśmy wielkie wyjazdy krajoznawcze np. do Bratysławy, Wałbrzycha, Wiednia, ZOO Safari, obiekty Riese w Górach Wałbrzyskich, Lublin i Zamość, nie brakowało naszych członków z flagą oddziałową w górach. Byliśmy na etapach Małego Szlaku Beskidzkiego, w Górach Wałbrzyskich w Rudawach Janowickich i na ziemi kłodzkiej. Braliśmy udział i organizowaliśmy IV Rajd Porozumienia Sudeckiego w Kamieńcu Ząbkowickim. Organizowaliśmy warsztaty pierwszej pomocy, braliśmy udział w Rajdzie Niepodległości w Głuchołazach, organizowaliśmy spływ kajakowy, po latach również kolejną edycję Nyskiego Rajdu Trekkingowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie brakowało rajdów rowerowych i rowerowego pierwiośnia. Kontynuowaliśmy współpracę z naszymi partnerami oraz imprezy cykliczne jak krajoznawcze czwartki. Organizowaliśmy również szkolenia dla kadr turystycznych w tym kurs pilota wycieczek, doszkalanie przewodnickie po Nysie i kurs Morawy Środkowe. Obchodziliśmy jubileusz 5lecia istnienia oddziału i razem z naszymi członkami świętowaliśmy w Nysie. Zorganizowaliśmy wydarzenie ogólnopolskie jak Zlot Przodowników Turystyki Górskiej w Górach Opawskich.

Dlatego dzień zakończenia sezonu był dla nas ważny i było to święto całego oddziału. Zależało nam bardzo na uroczystej i turystycznej oprawie. Na spotkaniu zarządu ustaliliśmy, że tym razem podsumujemy sezon w Nysie. Zaczęliśmy od wydarzenia w Carolinum. Zwiedzanie dawnego kompleksu jezuitów było również częścią krajoznawczych czwartków.

Bardzo licznie przybyłych naszych Trytonków powitał prezes oddziału Marcin Nowak. Następnie członek zarządu Łukasz Jasek przedstawił plan zwiedzania słynnej nyskiej szkoły, a po wnętrzach oprowadził nasz skarbnik Marek Więckiewicz, który na zakończenie zwiedzania wykonał piękny utwór. Wszyscy zawsze kiedy zwiedzamy szkołę jesteśmy zachwyceni piękną apteką, biblioteką i aulą.

Zwiedzamy Carolinum.
Zwiedzamy Carolinum.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do siedziby oddziału przy ul. Poznańskiej. Tu w jeszcze większym gronie rozpoczynamy drugą część zakończenia sezonu. Spotkanie rozpoczyna powitaniem prezes naszego oddziału. Na film podsumowujący sezon turystyczny zaprasza wiceprezes oddziału Adrian Kołodziej. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni ilością wydarzeń, którą udało się zorganizować w upływającym roku. Następnie nasz partner i członek Wojciech Olszewski wręczył na ręce zarządu 50 litrowy termos gastronomiczny oraz dwa termosy z grzanym winem. Wojtek w imieniu stowarzyszeń i kół przewodnickich, które reprezentuje zaproponował pisemną deklaracją partnerstwo z oddziałem. Następnie kolega Adrian zaprezentował w filmie kalendarz wydarzeń turystycznych na pierwsze półrocze nowego roku wypracowany przez zarząd na spotkaniach. Kolejnym punktem programu był wykład Marcina Nowaka o historii i strukturach PTTK w Polsce i w naszym województwie. Po oficjalnej części nastąpiła część degustacyjna. Na wspaniałą zupę meksykańską zaprosił maestro kuchni, nyski rzeźnik Lucarelli Łukasz. Sałatki przygotowała Klaudia Wszołek, ciasta Anna Wszołek oraz Katarzyna Nowak. Kanapki i przekąski przygotowała członkini komisji rewizyjnej Ewa Bułka, a na wspaniałego grzańca morawskiego zaprosił Wojciech Olszewski. Były napoje, kawa, herbata i wiele innych pyszności.

Zakończenie sezonu.
Zakończenie sezonu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego uroczystego wydarzenia i liczymy na Was wszystkich w nowym 2023 roku !

Kłania się Zarząd Oddziału PTTK Tryton w Nysie.

Galeria zdjęć z wydarzenia na naszym Facebooku – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...