Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020

Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020! Czas na relację z wspólnej imprezy Oddziałów PTTK z Kłodzka oraz Nysy. Zapraszamy do lektury.

Czas mija bardzo szybko. Dziś możemy już powiedzieć, że II Rajd Porozumienia Sudeckiego pomiędzy Oddziałem Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku oraz Oddziałem PTTK Tryton w Nysie został zakończony pełnym sukcesem. Na Biskupią Kopę wybrało się ponad 200 uczestników.

Długo trwały przygotowania do tej dużej imprezy, a wszystko popsute zostało przez pandemię. Dlatego rajd nie odbył się w maju tylko teraz we wrześniu.

Przypomnijmy, że ponad rok temu uczciliśmy podpisanie porozumienia z Kłodzkiem rajdem na Borówkową Górę. Był to też największy nasz wyjazd w historii, ponieważ z Nysy wyruszyły trzy autokary turystyczne i bardzo duża liczba samochodów osobowych. Wiedzieliśmy, że przez epidemię w tym roku frekwencja będzie niższa.

Na II rajd wybrano Biskupią Kopę, której szczyt miał być miejscem spotkania uczestników. Jak się później okazało na szczycie Kopy nie było wcale mniej uczestników niż rok temu 🙂

Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 - wspólne zdjęcie pod wieżą na Biskupiej Kopie.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 – wspólne zdjęcie pod wieżą na Biskupiej Kopie.

Z Nysy wypełniony autokar turystyczny wyrusza z samego rana. Do tego znów samochody osobowe wypełnione naszymi członkami jadą w kierunku Jarnołtówka. Z Kłodzka wyrusza dwa autokary turystyczne w tym uczestnicy szkolenia na przewodników sudeckich. Rajd polegał na wybraniu sobie dowolnej trasy do przejścia z przewodnikiem. Zaproponowaliśmy uczestnikom trasy: z Cichej Doliny, gdzie prowadził uczestników Anatol Bukała, a turystów z Kłodzka Krzysztof Kaszuba. Szlak zielony ze Zlatych Hor obsługiwał Jarek Srębacz, a z Przełęczy Petrove Boudy ruszył Zbyszek Czyszczoń z uczestnikami oraz opiekun w tym dniu kursantów z Kłodzka – Marcin Nowak. Kursanci z naszym prezesem zwiedzali jeszcze po drodze Nysę. Przewodnicy po drodze zasypywali uczestników ciekawostkami, a co najważniejsze panowała świetna atmosfera.

Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 - część ekipy Trytonków.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 – część ekipy Trytonków.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 - część ekipy Trytonków pod wodzą Anatola Bukały.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 – część ekipy Trytonków pod wodzą Anatola Bukały.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 - kursanci pod wodzą Marcina Nowaka wpierw zwiedzali Nysę.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 – kursanci pod wodzą Marcina Nowaka wpierw zwiedzali Nysę.

Celem każdej grupy było dotarcie do szczytu na godzinę 13.00, gdzie miała się rozpocząć oficjalna część rajdu. W międzyczasie każdy z uczestników mógł skorzystać z posiłku. Uczestnicy byli zaopatrzeni w talony na bigos, który serwowany był przez Łukasza Jaska. Dla wegan przygotowane było pyszne leczo.

Warto dodać, że nasze podsumowanie rajdu na szczycie mogło się odbyć dzięki gościnności pana Mirka Petřika. Na rajd przygotowana była nowa, piękna okazjonalna pieczątka. Oprócz pieczątki wykonano również dużą metalową odznakę oraz ładny pamiątkowy certyfikat dla wszystkich, którzy tego dnia dotarli do szczytu góry.

Rajd oficjalnie o godzinie 13.00 otworzyli: prezes naszego oddziału Marcin Nowak oraz wiceprezes Oddziału PTTK Ziemi Kłodzkiej Krzysztof Kaszuba. Każdy z uczestników otrzymał wyżej wymienione pamiątki. Był to również dobry moment na uroczyste wręczenie odznak jubileuszowych „70 lat poznaję Polskę z PTTK”, którą otrzymali: Zbyszek Czyszczoń oraz Jurek Strzelczyk. Zrobiono wspólne zdjęcie, a zabawa na szczycie, który tego dnia tętnił życiem trwała w najlepsze. Rozpalone było również ognisko, gdzie każdy mógł sobie upiec kiełbaskę.

Po oficjalnej części rajdu przyszedł czas na formę luźniejszą. Tu członkowie zarządu z Kłodzka i naszego oddziału m.in. Kasia Kłakowicz zaproponowali uczestnikom gry, zabawy i konkursy. Był konkurs krajoznawczy, konkurs pierwszej pomocy oraz konkurs na najładniejszą mumię i wyścig z jabłkiem na głowie. Po wspólnych zabawach i rozdaniu nagród grupy z przewodnikami innymi trasami zeszły do autokaru.

Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 - finał jednego z konkursów organizowanego przez Kasię Kłakowicz.
Rajd Porozumienia Sudeckiego 2020 – finał jednego z konkursów organizowanego przez Kasię Kłakowicz.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim partnerom, sponsorom, każdemu kto pomagał przy organizacji i obsłudze rajdu. Osobno kierujemy również podziękowania dla całej ekipy, która udostępniła swoje zdjęcia do relacji.

Za rok spotykamy się w dużej grupie z przyjaciółmi z Kłodzka na Wielkiej Sowie !!!

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Oddział PTTK Tryton w Nysie !!!

Galeria zdjęć z II Rajdu Porozumienia Sudeckiego – kliknij tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Captcha loading...