Wczesnym porankiem 20 czerwca autokarem Firmy DANTUR wyruszyła grupa górskich turystów zdobywać Królową Beskidów.
Po bezpiecznym i planowym dotarciu do Zawoi zaczęła się górska przygoda.
W Zawoi Markowa nastąpiło spotkanie z przewodnikiem beskidzkim i zarazem pracownikiem Babiogórskiego Parku Narodowego sympatycznym Tomaszem. Po przybyciu do schroniska „Markowe Szczawiny” i krótkim odpoczynku zaczął się najbardziej wyczekiwany i zarazem najtrudniejszy fragment wyprawy „Perć Akademików”. Klamry, łańcuchy oraz skalne półki nie stanowiły żadnej przeszkody w zdobyciu Babiej Góry. Na szczycie przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się pasowanie na zdobywcę oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Dalsza droga wiodła przez Przełęcz Brona do schroniska, gdzie uczestnicy mogli się posilić i odpocząć.
Po zasłużonym odpoczynku zeszliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Nysy.
Podczas całej wędrówki nasz przewodnik przedstawiał informacje krajoznawcze o masywie Babiej Góry.
Podczas wycieczki odbyły się tradycyjnie konkursy krajoznawczy oraz z pierwszej pomocy.
Każdy turysta otrzymał zestaw plastrów opatrunkowych i tradycyjny pamiątkowy buton.
Na ochłodę była woda mineralna a coś dla ciała batony (tym razem aż trzy dla każdego turysty).
Obsługa foto: Kinga i Ala.
Pokonaliśmy około 13 km i ponad 1100 m przewyższeń oraz zdobyliśmy 22 pkt. do GOT.



Dodaj komentarz